Essentra Components 27QB375375B
Part No.:
27QB375375B
Datasheet:
27QB375375B.pdf
Description:
SNAP TOGETHER RATCHET RIVET, BLA
Shipping
Inventory:625
Comments
27QB375375B Specifications
Rivet Length:
0.343" (8.71mm)
Head Diameter:
0.375" (9.53mm)
Head Height:
Hole Diameter:
0.250" (6.35mm) 1/4"
Grip Range:
0.346" ~ 0.500" (8.79mm ~ 12.70mm)