Essentra Components 27QB375750B
Part No.:
27QB375750B
Datasheet:
27QB375750B.pdf
Description:
SNAP TOGETHER RATCHET RIVET, BLA
Shipping
Inventory:3,055
Comments
27QB375750B Specifications
Rivet Length:
0.500" (12.70mm) 1/2"
Head Diameter:
0.375" (9.53mm)
Head Height:
Hole Diameter:
0.250" (6.35mm) 1/4"
Grip Range:
0.500" ~ 0.812" (12.70mm ~ 20.63mm)