Essentra Components 27QB625250N
Part No.:
27QB625250N
Datasheet:
27QB625250N.pdf
Description:
SNAP TOGETHER RATCHET RIVET, NAT
Shipping
Inventory:5,660
Comments
27QB625250N Specifications
Rivet Length:
0.218" (5.54mm)
Head Diameter:
0.625" (15.88mm)
Head Height:
Hole Diameter:
0.250" (6.35mm) 1/4"
Grip Range:
0.235" ~ 0.297" (5.97mm ~ 7.54mm)