Essentra Components 27QB625375N
Part No.:
27QB625375N
Datasheet:
27QB625375N.pdf
Description:
SNAP TOGETHER RATCHET RIVET, NAT
Shipping
Inventory:6,540
Comments
27QB625375N Specifications
Rivet Length:
0.343" (8.71mm)
Head Diameter:
0.625" (15.88mm)
Head Height:
Hole Diameter:
0.250" (6.35mm) 1/4"
Grip Range:
0.346" ~ 0.500" (8.79mm ~ 12.70mm)