Essentra Components 27QB625750N
Part No.:
27QB625750N
Datasheet:
27QB625750N.pdf
Description:
BARBED RIVET, .250 HOLE, .500-.8
Shipping
Inventory:853
Comments
27QB625750N Specifications
Series:
MicroPlastics
Rivet Length:
0.500" (12.70mm) 1/2"
Head Diameter:
0.625" (15.88mm)
Head Height:
Hole Diameter:
0.250" (6.35mm) 1/4"
Grip Range:
0.500" ~ 0.812" (12.70mm ~ 20.63mm)