Essentra Components 27RT187310
Part No.:
27RT187310
Datasheet:
27RT187310.pdf
Description:
PAWL LOCK, .187 HOLE, .030-.150
Shipping
Inventory:963
Comments
27RT187310 Specifications
Rivet Length:
0.300" (7.62mm)
Head Diameter:
0.445" (11.30mm)
Head Height:
0.068" (1.73mm)
Hole Diameter:
0.187" (4.75mm) 3/16"
Grip Range:
0.030" ~ 0.150" (0.76mm ~ 3.81mm)