Essentra Components 27RT187640
Part No.:
27RT187640
Datasheet:
27RT187640.pdf
Description:
PAWL LOCK, .187 HOLE, .125-.365
Shipping
Inventory:1,000
Comments
27RT187640 Specifications
Rivet Length:
0.640" (16.26mm)
Head Diameter:
0.438" (11.11mm)
Head Height:
0.070" (1.78mm)
Hole Diameter:
0.187" (4.75mm) 3/16"
Grip Range:
0.125" ~ 0.365" (3.18mm ~ 9.27mm)