Essentra Components 27RT187680
Part No.:
27RT187680
Datasheet:
27RT187680.pdf
Description:
PAWL LOCK, .187 HOLE, .030-.512
Shipping
Inventory:600
Comments
27RT187680 Specifications
Rivet Length:
0.680" (17.27mm)
Head Diameter:
0.492" (12.50mm)
Head Height:
0.067" (1.70mm)
Hole Diameter:
0.187" (4.75mm) 3/16"
Grip Range:
0.030" ~ 0.512" (0.76mm ~ 13.01mm)