Essentra Components 27RT250425A
Part No.:
27RT250425A
Datasheet:
27RT250425A.pdf
Description:
PAWL LOCK, .250 HOLE, .020-.218
Shipping
Inventory:5,948
Comments
27RT250425A Specifications
Rivet Length:
0.425" (10.80mm)
Head Diameter:
0.433" (11.00mm)
Head Height:
0.039" (0.99mm)
Hole Diameter:
0.250" (6.35mm) 1/4"
Grip Range:
0.020" ~ 0.218" (0.51mm ~ 5.54mm)