Essentra Components 27RT250625
Part No.:
27RT250625
Datasheet:
27RT250625.pdf
Description:
PAWL LOCK, .250 HOLE, .120-.140
Shipping
Inventory:0
Comments
27RT250625 Specifications
Rivet Length:
0.826" (20.98mm)
Head Diameter:
0.503" (12.78mm)
Head Height:
0.050" (1.27mm)
Hole Diameter:
0.250" (6.35mm) 1/4"
Grip Range:
0.120" ~ 0.140" (3.05mm ~ 3.56mm)