Essentra Components 27RT250810
Part No.:
27RT250810
Datasheet:
27RT250810.pdf
Description:
PAWL LOCK, .250 HOLE, .150-.535
Shipping
Inventory:3,690
Comments
27RT250810 Specifications
Rivet Length:
0.783" (19.89mm)
Head Diameter:
0.495" (12.57mm)
Head Height:
0.074" (1.88mm)
Hole Diameter:
0.250" (6.35mm) 1/4"
Grip Range:
0.150" ~ 0.535" (3.81mm ~ 13.59mm)