Essentra Components 27RT250900
Part No.:
27RT250900
Datasheet:
27RT250900.pdf
Description:
PAWL LOCK, .250 HOLE, .062-.480
Shipping
Inventory:1,990
Comments
27RT250900 Specifications
Rivet Length:
0.787" (19.99mm)
Head Diameter:
0.492" (12.50mm)
Head Height:
0.067" (1.70mm)
Hole Diameter:
0.250" (6.35mm) 1/4"
Grip Range:
0.062" ~ 0.480" (1.58mm ~ 12.19mm)