Essentra Components 27RT2811220
Part No.:
27RT2811220
Datasheet:
27RT2811220.pdf
Description:
PAWL LOCK, .281 HOLE, .078-1.000
Shipping
Inventory:0
Comments
27RT2811220 Specifications
Rivet Length:
1.220" (30.99mm)
Head Diameter:
0.490" (12.45mm)
Head Height:
0.093" (2.36mm)
Hole Diameter:
0.281" (7.14mm) 9/32"
Grip Range:
0.780" ~ 1.000" (19.81mm ~ 25.40mm)