Essentra Components 27RT281975
Part No.:
27RT281975
Datasheet:
27RT281975.pdf
Description:
PAWL LOCK, .281 HOLE, .170-.770
Shipping
Inventory:0
Comments
27RT281975 Specifications
Rivet Length:
0.975" (24.77mm)
Head Diameter:
0.695" (17.65mm)
Head Height:
0.090" (2.29mm)
Hole Diameter:
0.281" (7.14mm) 9/32"
Grip Range:
0.170" ~ 0.770" (4.32mm ~ 19.56mm)