Essentra Components 27SNC1250062
Part No.:
27SNC1250062
Datasheet:
27SNC1250062.pdf
Description:
SNAP CLIPS, .125 HOLE, .062 PANE
Shipping
Inventory:1,711
Comments
27SNC1250062 Specifications
Rivet Length:
0.281" (7.14mm) 9/32"
Head Diameter:
0.250" (6.35mm) 1/4"
Head Height:
0.060" (1.52mm)
Hole Diameter:
0.125" (3.18mm) 1/8"
Grip Range:
0.062" (1.58mm)