Essentra Components 27SNC1250093
Part No.:
27SNC1250093
Datasheet:
27SNC1250093.pdf
Description:
SNAP CLIPS, .125 HOLE, .093 PANE
Shipping
Inventory:145
Comments
27SNC1250093 Specifications
Rivet Length:
0.313" (7.94mm)
Head Diameter:
0.250" (6.35mm) 1/4"
Head Height:
0.060" (1.52mm)
Hole Diameter:
0.125" (3.18mm) 1/8"
Grip Range:
0.093" (2.36mm)