Essentra Components 27SNC1250125
Part No.:
27SNC1250125
Datasheet:
27SNC1250125.pdf
Description:
SNAP CLIPS, .125 HOLE, .125 PANE
Shipping
Inventory:0
Comments
27SNC1250125 Specifications
Rivet Length:
0.344" (8.74mm) 11/32"
Head Diameter:
0.250" (6.35mm) 1/4"
Head Height:
0.060" (1.52mm)
Hole Diameter:
0.250" (6.35mm) 1/4"
Grip Range:
0.031" ~ 0.188" (0.79mm ~ 4.78mm)