Essentra Components 27SNC1560032
Part No.:
27SNC1560032
Datasheet:
27SNC1560032.pdf
Description:
SNAP CLIPS, .156 HOLE, .032 PANE
Shipping
Inventory:5,035
Comments
27SNC1560032 Specifications
Rivet Length:
0.281" (7.14mm) 9/32"
Head Diameter:
0.313" (7.94mm)
Head Height:
0.060" (1.52mm)
Hole Diameter:
0.156" (3.96mm) 5/32"
Grip Range:
0.032" (0.81mm)