Essentra Components 27SNC1560062
Part No.:
27SNC1560062
Datasheet:
27SNC1560062.pdf
Description:
SNAP CLIPS, .156 HOLE, .062 PANE
Shipping
Inventory:2,925
Comments
27SNC1560062 Specifications
Rivet Length:
0.313" (7.94mm)
Head Diameter:
0.313" (7.94mm)
Head Height:
0.060" (1.52mm)
Hole Diameter:
0.156" (3.96mm) 5/32"
Grip Range:
0.062" (1.58mm)