Essentra Components 27SNC1560093
Part No.:
27SNC1560093
Datasheet:
27SNC1560093.pdf
Description:
SNAP CLIPS, .156 HOLE, .093 PANE
Shipping
Inventory:0
Comments
27SNC1560093 Specifications
Rivet Length:
0.344" (8.74mm) 11/32"
Head Diameter:
0.313" (7.95mm)
Head Height:
0.060" (1.52mm)
Hole Diameter:
0.156" (3.96mm) 5/32"
Grip Range:
0.031" ~ 0.188" (0.79mm ~ 4.78mm)