Essentra Components 27SNC1560156
Part No.:
27SNC1560156
Datasheet:
27SNC1560156.pdf
Description:
SNAP CLIPS, .156 HOLE, .156 PANE
Shipping
Inventory:2,965
Comments
27SNC1560156 Specifications
Rivet Length:
0.406" (10.32mm) 13/32"
Head Diameter:
0.313" (7.94mm)
Head Height:
0.060" (1.52mm)
Hole Diameter:
0.156" (3.96mm) 5/32"
Grip Range:
0.156" (3.96mm) 5/32"