Essentra Components 27SNC1870032
Part No.:
27SNC1870032
Datasheet:
27SNC1870032.pdf
Description:
SNAP CLIPS, .187 HOLE, .032 PANE
Shipping
Inventory:5,569
Comments
27SNC1870032 Specifications
Rivet Length:
0.313" (7.94mm)
Head Diameter:
0.313" (7.94mm)
Head Height:
0.060" (1.52mm)
Hole Diameter:
0.187" (4.75mm) 3/16"
Grip Range:
0.032" (0.81mm)