Essentra Components 27SNC1870093
Part No.:
27SNC1870093
Datasheet:
27SNC1870093.pdf
Description:
SNAP CLIPS, .187 HOLE, .093 PANE
Shipping
Inventory:1,675
Comments
27SNC1870093 Specifications
Rivet Length:
0.375" (9.53mm) 3/8"
Head Diameter:
0.313" (7.94mm)
Head Height:
0.060" (1.52mm)
Hole Diameter:
0.187" (4.75mm) 3/16"
Grip Range:
0.093" (2.36mm)