Essentra Components 27SNC2190125
Part No.:
27SNC2190125
Datasheet:
27SNC2190125.pdf
Description:
SNAP CLIPS, .219 HOLE, .125 PANE
Shipping
Inventory:0
Comments
27SNC2190125 Specifications
Rivet Length:
0.484" (12.29mm) 31/64"
Head Diameter:
0.344" (8.74mm) 11/32"
Head Height:
0.060" (1.52mm)
Hole Diameter:
0.219" (5.56mm) 7/32"
Grip Range:
0.031" ~ 0.188" (0.79mm ~ 4.78mm)