Essentra Components 27SNC2190156
Part No.:
27SNC2190156
Datasheet:
27SNC2190156.pdf
Description:
SNAP CLIPS, .219 HOLE, .156 PANE
Shipping
Inventory:0
Comments
27SNC2190156 Specifications
Rivet Length:
0.516" (13.10mm) 16/31"
Head Diameter:
0.344" (8.74mm) 11/32"
Head Height:
0.060" (1.52mm)
Hole Diameter:
0.219" (5.56mm) 7/32"
Grip Range:
0.031" ~ 0.188" (0.79mm ~ 4.78mm)