Essentra Components 27SNC2500032
Part No.:
27SNC2500032
Datasheet:
27SNC2500032.pdf
Description:
SNAP CLIPS, .250 HOLE, .032 PANE
Shipping
Inventory:2,003
Comments
27SNC2500032 Specifications
Rivet Length:
0.406" (10.32mm) 13/32"
Head Diameter:
0.500" (12.70mm) 1/2"
Head Height:
0.060" (1.52mm)
Hole Diameter:
0.250" (6.35mm) 1/4"
Grip Range:
0.032" (0.81mm)