Essentra Components 27SNC2500125
Part No.:
27SNC2500125
Datasheet:
27SNC2500125.pdf
Description:
SNAP CLIPS, .250 HOLE, .125 PANE
Shipping
Inventory:0
Comments
27SNC2500125 Specifications
Rivet Length:
0.484" (12.30mm) 31/64"
Head Diameter:
0.500" (12.70mm) 1/2"
Head Height:
0.060" (1.52mm)
Hole Diameter:
0.250" (6.35mm) 1/4"
Grip Range:
0.125" (3.18mm) 1/8"