Essentra Components 27SR102220
Part No.:
27SR102220
Datasheet:
27SR102220.pdf
Description:
SNAP RIVET, .107-.111 HOLE, .125
Shipping
Inventory:0
Comments
27SR102220 Specifications
Product Status:
Active
Rivet Diameter:
0.102" (2.59mm)
Rivet Length:
0.200" (5.08mm)
Head Diameter:
0.201" (5.11mm)
Head Height:
0.064" (1.63mm)
Hole Diameter:
0.111" (2.82mm)
Grip Range:
0.125" ~ 0.156" (3.18mm ~ 3.96mm)