Essentra Components 27SR106220
Part No.:
27SR106220
Datasheet:
27SR106220.pdf
Description:
SNAP RIVET, .102-.106 HOLE, .134
Shipping
Inventory:1,314
Comments
27SR106220 Specifications
Product Status:
Active
Rivet Diameter:
0.100" (2.54mm)
Rivet Length:
0.220" (5.59mm)
Head Diameter:
0.197" (5.00mm)
Head Height:
0.055" (1.40mm)
Hole Diameter:
Grip Range:
0.134" ~ 0.169" (3.40mm ~ 4.29mm)