Essentra Components 27SR122180W
Part No.:
27SR122180W
Datasheet:
27SR122180W.pdf
Description:
SNAP RIVET, .122-.126 HOLE, .079
Shipping
Inventory:0
Comments
27SR122180W Specifications
Product Status:
Obsolete
Rivet Diameter:
0.118" (3.00mm)
Rivet Length:
0.180" (4.57mm)
Head Diameter:
0.252" (6.40mm)
Head Height:
0.063" (1.60mm)
Hole Diameter:
Grip Range:
0.079" ~ 0.118" (2.01mm ~ 3.00mm)