Essentra Components 27STF375
Part No.:
27STF375
Datasheet:
27STF375.pdf
Description:
FEMALE RIVET, .375 OD, .125 HEIG
Shipping
Inventory:1,958
Comments
27STF375 Specifications
Series:
MicroPlastics
Head Diameter:
0.375" (9.53mm) 3/8"
Head Height:
0.125" (3.18mm) 1/8"