Essentra Components 27TCSP00312
Part No.:
27TCSP00312
Datasheet:
27TCSP00312.pdf
Comments
27TCSP00312 Specifications
Between Board Height:
0.312" (7.93mm)
Length - Overall:
Support Hole Diameter:
0.156" (3.96mm)
Support Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)
Mounting Hole Diameter:
0.156" (3.96mm) 5/32"
Mounting Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)