Essentra Components 27TCSP00375
Part No.:
27TCSP00375
Datasheet:
27TCSP00375.pdf
Comments
27TCSP00375 Specifications
Between Board Height:
0.375" (9.53mm) 3/8"
Length - Overall:
Support Hole Diameter:
0.156" (3.96mm)
Support Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)
Mounting Hole Diameter:
0.156" (3.96mm) 5/32"
Mounting Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)