Essentra Components 27TMSP00250
Part No.:
27TMSP00250
Datasheet:
27TMSP00250.pdf
Shipping
Inventory:940
Comments
27TMSP00250 Specifications
Between Board Height:
0.250" (6.35mm) 1/4"
Length - Overall:
Support Hole Diameter:
0.156" (3.96mm)
Support Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)
Mounting Hole Diameter:
0.125" (3.18mm) 1/8"
Mounting Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)