Essentra Components 27TMSP01000
Part No.:
27TMSP01000
Datasheet:
27TMSP01000.pdf
Shipping
Inventory:0
Comments
27TMSP01000 Specifications
Between Board Height:
1.000" (25.40mm) 1"
Length - Overall:
Support Hole Diameter:
0.156" (3.96mm)
Support Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)
Mounting Hole Diameter:
0.125" (3.18mm) 1/8"
Mounting Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)