Essentra Components 27XT1250250
Part No.:
27XT1250250
Datasheet:
27XT1250250.pdf
Description:
FIR TREE RIVET, .125 HOLE, .062-
Shipping
Inventory:9,479
Comments
27XT1250250 Specifications
Rivet Length:
0.321" (8.15mm)
Head Diameter:
0.344" (8.74mm) 11/32"
Head Height:
0.062" (1.58mm)
Hole Diameter:
0.125" (3.18mm) 1/8"
Grip Range:
0.062" ~ 0.250" (1.58mm ~ 6.35mm)