Essentra Components 27XT1880250
Part No.:
27XT1880250
Datasheet:
27XT1880250.pdf
Description:
FIR TREE RIVET, .188 HOLE, .062-
Shipping
Inventory:21,465
Comments
27XT1880250 Specifications
Rivet Length:
0.348" (8.84mm)
Head Diameter:
0.500" (12.70mm) 1/2"
Head Height:
0.078" (1.98mm)
Hole Diameter:
0.188" (4.78mm)
Grip Range:
0.062" ~ 0.250" (1.58mm ~ 6.35mm)