Essentra Components 27XT1880625
Part No.:
27XT1880625
Datasheet:
27XT1880625.pdf
Description:
FIR TREE RIVET, .188 HOLE, .062-
Shipping
Inventory:20,289
Comments
27XT1880625 Specifications
Rivet Length:
0.723" (18.36mm)
Head Diameter:
0.500" (12.70mm) 1/2"
Head Height:
0.078" (1.98mm)
Hole Diameter:
0.188" (4.78mm)
Grip Range:
0.062" ~ 0.625" (1.58mm ~ 15.88mm)