Essentra Components 27XT1880750
Part No.:
27XT1880750
Datasheet:
27XT1880750.pdf
Description:
FIR TREE RIVET, .188 HOLE, .062-
Shipping
Inventory:1,067
Comments
27XT1880750 Specifications
Rivet Length:
0.848" (21.54mm)
Head Diameter:
0.500" (12.70mm) 1/2"
Head Height:
0.078" (1.98mm)
Hole Diameter:
0.188" (4.78mm)
Grip Range:
0.062" ~ 0.750" (1.58mm ~ 19.05mm)