Essentra Components 27XT2500625
Part No.:
27XT2500625
Datasheet:
27XT2500625.pdf
Description:
FIR TREE RIVET, .250 HOLE, .062-
Shipping
Inventory:1,227
Comments
27XT2500625 Specifications
Rivet Length:
0.755" (19.18mm)
Head Diameter:
0.700" (17.78mm)
Head Height:
0.100" (2.54mm)
Hole Diameter:
0.250" (6.35mm) 1/4"
Grip Range:
0.062" ~ 0.625" (1.58mm ~ 15.88mm)