Essentra Components 27XT2810250
Part No.:
27XT2810250
Datasheet:
27XT2810250.pdf
Description:
FIR TREE RIVET, .281 HOLE, .062-
Shipping
Inventory:3,812
Comments
27XT2810250 Specifications
Rivet Length:
0.384" (9.75mm)
Head Diameter:
0.790" (20.07mm)
Head Height:
0.100" (2.54mm)
Hole Diameter:
0.281" (7.14mm) 9/32"
Grip Range:
0.062" ~ 0.250" (1.58mm ~ 6.35mm)