Essentra Components 27XT2810375
Part No.:
27XT2810375
Datasheet:
27XT2810375.pdf
Description:
FIR TREE RIVET, .281 HOLE, .062-
Shipping
Inventory:6,430
Comments
27XT2810375 Specifications
Rivet Length:
0.515" (13.08mm)
Head Diameter:
0.787" (19.99mm)
Head Height:
0.100" (2.54mm)
Hole Diameter:
0.281" (7.14mm) 9/32"
Grip Range:
0.062" ~ 0.375" (1.58mm ~ 9.53mm)