Essentra Components 27XT2810500
Part No.:
27XT2810500
Datasheet:
27XT2810500.pdf
Description:
FIR TREE RIVET, .281 HOLE, .062-
Shipping
Inventory:6,397
Comments
27XT2810500 Specifications
Rivet Length:
0.642" (16.31mm)
Head Diameter:
0.787" (19.99mm)
Head Height:
0.100" (2.54mm)
Hole Diameter:
0.281" (7.14mm) 9/32"
Grip Range:
0.062" ~ 0.500" (1.58mm ~ 12.70mm)