Essentra Components 27XT2810625
Part No.:
27XT2810625
Datasheet:
27XT2810625.pdf
Description:
FIR TREE RIVET, .281 HOLE, .062-
Shipping
Inventory:0
Comments
27XT2810625 Specifications
Rivet Length:
0.767" (19.48mm)
Head Diameter:
0.787" (19.99mm)
Head Height:
0.100" (2.54mm)
Hole Diameter:
0.281" (7.14mm) 9/32"
Grip Range:
0.062" ~ 0.625" (1.58mm ~ 15.88mm)