Essentra Components 27XT2810875
Part No.:
27XT2810875
Datasheet:
27XT2810875.pdf
Shipping
Inventory:3,000
Comments
27XT2810875 Specifications
Rivet Length:
1.021" (25.93mm)
Head Diameter:
0.787" (19.99mm)
Head Height:
0.100" (2.54mm)
Hole Diameter:
0.281" (7.14mm) 9/32"
Grip Range:
0.062" ~ 0.875" (1.58mm ~ 22.23mm)