Essentra Components 27XT2811000
Part No.:
27XT2811000
Datasheet:
27XT2811000.pdf
Shipping
Inventory:9,650
Comments
27XT2811000 Specifications
Rivet Length:
1.147" (29.13mm)
Head Diameter:
0.787" (19.99mm)
Head Height:
0.100" (2.54mm)
Hole Diameter:
0.281" (7.14mm) 9/32"
Grip Range:
0.062" ~ 1.000" (1.58mm ~ 25.40mm)