Essentra Components 27XT2811250
Part No.:
27XT2811250
Datasheet:
27XT2811250.pdf
Shipping
Inventory:0
Comments
27XT2811250 Specifications
Rivet Length:
1.401" (35.59mm)
Head Diameter:
0.787" (19.99mm)
Head Height:
0.100" (2.54mm)
Hole Diameter:
0.281" (7.14mm) 9/32"
Grip Range:
0.062" ~ 1.250" (1.58mm ~ 31.75mm)