Essentra Components 27XT2811500
Part No.:
27XT2811500
Datasheet:
27XT2811500.pdf
Shipping
Inventory:2,470
Comments
27XT2811500 Specifications
Rivet Length:
1.651" (41.94mm)
Head Diameter:
0.787" (19.99mm)
Head Height:
0.100" (2.54mm)
Hole Diameter:
0.281" (7.14mm) 9/32"
Grip Range:
0.062" ~ 1.500" (1.58mm ~ 38.10mm)