Essentra Components 27XT2811750
Part No.:
27XT2811750
Datasheet:
27XT2811750.pdf
Shipping
Inventory:0
Comments
27XT2811750 Specifications
Rivet Length:
1.901" (48.29mm)
Head Diameter:
0.787" (19.99mm)
Head Height:
0.100" (2.54mm)
Hole Diameter:
0.281" (7.14mm) 9/32"
Grip Range:
0.062" ~ 1.750" (1.58mm ~ 44.45mm)