Essentra Components 27XT3120375
Part No.:
27XT3120375
Datasheet:
27XT3120375.pdf
Description:
BARBED FASTENER 0.529" NYLON BLK
Shipping
Inventory:998
Comments
27XT3120375 Specifications
Rivet Length:
0.529" (13.44mm)
Head Diameter:
0.874" (22.20mm)
Head Height:
0.100" (2.54mm)
Hole Diameter:
0.312" (7.93mm)
Grip Range:
0.062" ~ 0.375" (1.58mm ~ 9.53mm)